Հայ-ռուսական համալսարանում ներկայացվել է e-draft.am կայքը
ՀՀ արդարադատության նախարարի տեղակալ Սուրեն Քրմոյանի մասնակցությամբ Հայ-ռուսական (Սլավոնական) համալսարանի ուսանողներին այսօր ներկայացվել է ՀՀ իրավական ակտերի նախագծերի հրապարակման միասնական կայքը՝ www.e-draft.am: Արդարադատության նախարարի տեղակալն անդրադարձել է կայքի առավելություններին, նշել, որ Էլեկտրոնային ժողովրդավարության այս նոր գործիքի ներդրմամբ օրենքները և Կառավարության որոշումները, մինչև ընդունվելը, պարտադիր կներկայացվեն հանրային քննարկման՝ դրանով իսկ բարձրացնելով հանրային վստահությունը:
Սուրեն Քրմոյանը կոչ է արել ապագա իրավաբաններին ակտիվություն ցուցաբերել իրավաստեղծ պետության ձևավորման հարցում:Հանդիպման ընթացքում ներկայացվել է կայքը ստեղծելու գաղափարը, դրա  անհրաժեշտությունն ու  այն գործնականում կիրառելու հնարավորությունները: Մասնավորապես, ՀՀ ԱՆ ներկայացուցիչ Աննա Հարությունյանը նշել է, որ կայքի օգտատերերը հնարավորություն ունեն ծանոթանալու հանրային քննարկմանը ներկայացված նախագծերին, իսկ կայքում գրանցվելու դեպքում՝ ներկայացնել նաև իրենց առաջարկություններն ու դիտողությունները, որոնք պարտադիր կընդգրկվեն նախագծերի վերաբերյալ առաջարկությունների և դիտողությունների ամփոփաթերթում՝ ապահովելով թափանցիկությունն ու հրապարակայնությունը:
E-draft.am-ի միջոցով հնարավորություն է ընձեռվում նաև հանրության լայն շերտերի համար առավել հետաքրքրություն առաջացնող հարցերի հանրային քննարկում կազմակերպել՝ «Կողմ» կամ «Դեմ» քվեարկելու միջոցով, ինչպես նաև գրանցվելիս բաժանորդագրվել ըստ ոլորտների և, էլ.փոստին հաղորդագրություն ստանալով, ծանուցվել համապատասխան գերատեսչության կողմից հրապարկված իրավական ակտերի նախագծերի մասին:

Website e-draft.am was presented at Russian - Armenian University
With the participation of Deputy Minister of Justice of the Republic of Armenia Suren Krmoyan, the unified website for publishing draft legal acts www.e-draft.am was presented to the students of Russian - Armenian (Slavonic) University today. The Deputy Minister touched upon the advantages of the website, noted that by the introduction of this new instrument of electronic democracy, laws and Government decisions will mandatorily be presented for public discussion prior to their adoption, raising public confidence thereby.
Suren Krmoyan called upon the future lawyers to be active in the process of establishing a law-making state. The idea of creating the website, the need for it and the possibilities of its use in practice were presented during the meeting. In particular, representative of the Ministry of Justice of the Republic of Armenia Anna Harutyunyan noted that the users of the website have the opportunity to get acquainted with the drafts presented for public discussion, and, in case of registering on the website, also submit their comments and suggestions, which will mandatorily be included in the summary of comments and suggestions, ensuring transparency and publicity.
E-draft.am also provides the public at large with the opportunity to organise a public discussion on the issues that spark their interest the most by voting "For" and "Against", as well as to subscribe, while registering, according to sections and be notified on draft legal acts published by the relevant agency via messages sent to electronic mails.