Հայ-ռուսական համալսարանում ներկայացվել է e-draft.am կայքը
ՀՀ արդարադատության նախարարի տեղակալ Սուրեն Քրմոյանի մասնակցությամբ Հայ-ռուսական (Սլավոնական) համալսարանի ուսանողներին այսօր ներկայացվել է ՀՀ իրավական ակտերի նախագծերի հրապարակման միասնական կայքը՝ www.e-draft.am: Արդարադատության նախարարի տեղակալն անդրադարձել է կայքի առավելություններին, նշել, որ Էլեկտրոնային ժողովրդավարության այս նոր գործիքի ներդրմամբ օրենքները և Կառավարության որոշումները, մինչև ընդունվելը, պարտադիր կներկայացվեն հանրային քննարկման՝ դրանով իսկ բարձրացնելով հանրային վստահությունը:
Սուրեն Քրմոյանը կոչ է արել ապագա իրավաբաններին ակտիվություն ցուցաբերել իրավաստեղծ պետության ձևավորման հարցում:Հանդիպման ընթացքում ներկայացվել է կայքը ստեղծելու գաղափարը, դրա  անհրաժեշտությունն ու  այն գործնականում կիրառելու հնարավորությունները: Մասնավորապես, ՀՀ ԱՆ ներկայացուցիչ Աննա Հարությունյանը նշել է, որ կայքի օգտատերերը հնարավորություն ունեն ծանոթանալու հանրային քննարկմանը ներկայացված նախագծերին, իսկ կայքում գրանցվելու դեպքում՝ ներկայացնել նաև իրենց առաջարկություններն ու դիտողությունները, որոնք պարտադիր կընդգրկվեն նախագծերի վերաբերյալ առաջարկությունների և դիտողությունների ամփոփաթերթում՝ ապահովելով թափանցիկությունն ու հրապարակայնությունը:
E-draft.am-ի միջոցով հնարավորություն է ընձեռվում նաև հանրության լայն շերտերի համար առավել հետաքրքրություն առաջացնող հարցերի հանրային քննարկում կազմակերպել՝ «Կողմ» կամ «Դեմ» քվեարկելու միջոցով, ինչպես նաև գրանցվելիս բաժանորդագրվել ըստ ոլորտների և, էլ.փոստին հաղորդագրություն ստանալով, ծանուցվել համապատասխան գերատեսչության կողմից հրապարկված իրավական ակտերի նախագծերի մասին:

В Российско-Армянском университете был представлен сайт e-draft.am
Сегодня при участии заместителя Министра юстиции Республики Армении Сурена Крмояна студентам Российско-Армянского (Славянского) университета был представлен единый сайт для публикации проектов правовых актов Республики Армения: www.e-draft.am. Заместитель Министра юстиции затронул преимущества сайта, отметил, что с внедрением этого нового инструмента Электронной демократии законы и постановления Правительства, до их принятия, в обязательном порядке будут представлены на общественное обсуждение, повышая этим общественное доверие.
Сурен Крмоян призвал будущих юристов проявлять активность в деле формирования правотворческого государства. В ходе встречи была представлена идея создания сайта, его необходимость и возможности его применения на практике. В частности, представитель МЮ Республики Армения Анна Арутюнян отметила, что пользователи сайта имеют возможность ознакомиться с представленными на общественное обсуждение проектами, а при регистрации на сайте, также представить свои предложения и замечания, которые в обязательном порядке будут занесены в ведомость предложений и замечаний по проекту, обеспечив прозрачность и публичность.
Через сайт www.e-draft.am предоставляется возможность также организовать общественное обсуждение вызывающих наибольший интерес вопросов для широких слоев общественности посредством голосования "За" или "Против", а также при регистрации подписаться по областям и, получив сообщение на электронную почту, уведомляться о проектах правовых актов, опубликованных соответствующим ведомством.