Դավիթ Հարությունյանն ընդունել է ԱՄՆ դեսպան Ռիչարդ Միլսին
ՀՀ արդարադատության նախարար Դավիթ Հարությունյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների դեսպան Ռիչարդ Միլսին:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող օրենսդրական հարցերի լայն շրջանակ:
Նախարարը դեսպանին ներկայացրել է էլեկտրոնային կառավարման գործիքակազմի ներդրման ընթացքն արդարադատության նախարարության մի շարք ոլորտներում, մասնավորապես՝ դատական արխիվի թվայնացման, e-apostille, e-notariat համակարգերի ներդրման ուղղությամբ տարվող աշխատանքների վերաբերյալ:
Ռիչարդ Միլսի ցանկությամբ նախարարն անդրադարձել է նաև նոր հակակոռուպցիոն քաղաքականությանն առնչվող մի շարք հարցերի՝ այդ ուղղությամբ ներդրված ջանքերին և ակնկալվող արդյունքներին:
Հանդիպման ավարտին դեսպան Միլսն իր խոսքում նշել է, որ ժողովրդի կարիքներին սատարող արդարադատության համակարգն անկախ ժողովրդավարության կենսական մասն է, և ողջունելով այդ գործընթացում արդարադատության նախարարության ձեռքբերումները՝ հետագա համագործակցության պատրաստակամություն է հայտնել:

Давид Арутюнян принял посла США Ричарда Милса
Министр юстиции Республики Армения Давид Арутюнян принял посла Соединенных Штатов Америки в Республике Армения Ричарда Милса.
В ходе встречи стороны обсудили широкий спектр законодательных вопросов, представляющих взаимный интерес.
Министр представил послу процесс внедрения в ряд областей Министерства юстиции инструментария электронного управления, в частности, работы, ведущиеся в направлении оцифровки судебных архивов, внедрения систем e-apostille, e-notariat.
По желанию Ричарда Милса, Министр затронул ряд вопросов, касающихся новой антикоррупционной политики, приложенных усилий в этом направлении и ожидаемых результатов.
В завершении встречи посол Милс отметил в своей речи, что отвечающая нуждам населения система юстиции является жизненно важной частью независимой демократии и, приветствуя достижения Министерства юстиции в этом процессе, выразил готовность к дальнейшему сотрудничеству.