Արդարադատության նախարարն ընդունել է GRECO-ի գործադիր քարտուղարին
ՀՀ արդարադատության նախարար Դավիթ Հարությունյանը նոյեմբերի 27-ին ընդունել է Եվրոպայի խորհրդի Կոռուպցիայի դեմ պայքարի պետությունների խմբի (GRECO) գործադիր քարտուղար Ջիանլուկա Էսպոսիտոյին:
Նախարար Հարությունյանը բարձր է գնահատել միջազգային հեղինակավոր կազմակերպության՝ GRECO-ի հետ համագործակցությունն ու կարևորել կառույցի դերը՝ Հայաստանի հակակոռուպցիոն ոլորտում լրջագույն բարեփոխումներ իրականացնելու հարցում:
GRECO-ի գործադիր քարտուղարը շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ արդարադատության նախարարին արդյունավետ փոխգործակցության համար և ընդգծել, որ Հայաստանը կոռուպցիայի դեմ պայքարի հարցում ճիշտ ուղղությամբ է ընթանում:
Հանդիպման ընթացքում նախարար Հարությունյանը գործընկերոջն է ներկայացրել հակակոռուպցիոն ոլորտում Հայաստանի իրականացրած քայլերը, ՀՀ դատական նոր օրենսգրքի նախագծի մի շարք կարգավորումները, իրավական ակտերի նախագծերի հրապարակման միասնական կայքի www.e-draft.am-ի հնարավորությունները, որի շնորհիվ ապահովվում է պետական մարմինների կողմից մշակված իրավական ակտերի նախագծերի  հանրային քննարկման պահանջը: Այս առումով նախարարն արձանագրել է, որ կայքն օրեցօր գրանցում է այցելությունների թվի աննախադեպ աճ, ըստ այդմ՝ ապահովելով հասարակության լայն շրջանակների մասնակցությունը նախագծերի մշակման գործընթացին:
Հանդիպման ավարտին կողմերը մտքեր են փոխանակել GRECO-ի 4-րդ փուլի զեկույցով Հայաստանի Հանրապետությանը տրված հանձնարարականների կատարման ընթացքի վերաբերյալ:

Министр юстиции принял исполнительного секретаря GRECO
27 ноября Министр юстиции Республики Армения Давид Арутюнян принял исполнительного секретаря Группы государств по борьбе с коррупцией Совета Европы (GRECO) Джанлуку Эспозито.
Министр Давид Арутюнян высоко оценил сотрудничество с международной авторитетной организацией GRECO и подчеркнул важность роли структуры в вопросе осуществления серьезнейших реформ в антикоррупционной сфере в Армении.
Исполнительный секретарь GRECO поблагодарил Министра юстиции Республики Армения за эффективное сотрудничество и подчеркнул, что Армения движется в правильном направлении в вопросе борьбы с коррупцией.
В ходе встречи Давид Арутюнян представил партнеру осуществленные Арменией шаги в антикоррупционной сфере, ряд регулирований проекта нового Судебного кодекса Республики Армения, возможности единого сайта для публикации проектов правовых актов www.e-draft.am, благодаря которому обеспечивается требование к общественному обсуждению проектов правовых актов, разработанных государственными органами. В этом смысле Министр отметил, что сайт ежедневно фиксирует беспрецедентный рост посещаемости, обеспечивая тем самым участие широких кругов общества в процессе разработки проектов.
В завершение встречи стороны обменялись мыслями насчет процесса исполнения поручений, данных Республике Армения по докладу 4-го раунда GRECO.