Պրոբացիայի պետական ծառայության աշխատակիցները վերապատրաստվում են
ՀՀ ԱՆ պրոբացիայի պետական ծառայությունում  մայիսի 21-ից 25-ն անցկացվում է աշխատակիցների վերապատրաստման ‹‹Բազմաոլորտային ազգային հարթակի ուժեղացում՝ ուղղված երեխաների հանդեպ բռնությունը վերջ դնելու գործողությունների պլանավորմանը,  իրագործմանը և գնահատմանը›› ծրագիրը:
ՀՀ  ԱՆ  պրոբացիայի պետական ծառայության պետ Արսեն Նավասարդյանը ծրագրի մեկնարկի առիթով ողջունել է մասնակիցներին՝ նշելով, որ այս վերապատրաստումը աշխատակիցներին հնարավորություն կտա ծանոթանալու կատարված օրենսդրական փոփոխություններին, կատարելագործելու կառավարչական հմտությունները և ունակությունները, տեսական և գործնական առաջադրանքների շնորհիվ ստանալու աշխատանքում հանդիպող մի շարք խնդիրների և հուզող հարցերի պատասխանը:
Վերապատրաստման ծրագրի ընթացքում կքննարկվեն Պրոբացիայի պետական ծառայության ներքին կանոնակարգը, վերահսկողության պլանի և խորհրդատվական զեկույցի կազմման, շահառուների ռիսկերի և պահանջմունքների (կարիքների) գնահատման հմտություններն ու առանձնահատկությունները, պրոբացիայի ծառայության դերը, ինչպես նաև երեխաների պաշտպանության  համակարգը  Հայաստանում թեման, հանցագործություն կատարած անձանց հոգեբանական տիպաբանությունն ու վերասոցիալականացման գործընթացում հոգեբանական և սոցիալական աշխատանքները:
Դասընթացները կվարեն «Իրավական կրթության  և վերականգնողական ծրագրերի իրականացման կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրենի տեղակալ Գայանե Հովակիմյանը, իրավական փորձագետներ Արփի Սարգսյանը և Արամ Դարբինյանը, հոգեբան-փորձագետ Անահիտ Խաչատրյանը:

Employees of State Probation Service in training
From 21 to 25 May, the "Strengthening of multisectoral national platform targeted at planning, implementation and evaluation of the activities for ending violence towards children" project for training employees is being held by the State Probation Service of the Ministry of Justice of the Republic of Armenia.
Head of the State Probation Service of the Ministry of Justice of the Republic of Armenia Arsen Navasardyan greeted the participants on the occasion of the launch of the project, noting that this training would provide the employees with an opportunity to get acquainted with the legislative amendments made, improve management skills and abilities and receive answers to a number of questions and issues of concern that are common in work through theory-based and hands-on tasks.
The internal regulations of the State Probation Service, skills and peculiarities of drawing up a supervision plan and an advisory report, the risks and needs assessment of beneficiaries, the role of probation service, as well as the topic of child protection system in Armenia, psychological typology of persons having committed a crime and psychological and social activities in the resocialisation process will be discussed during the training programme.
The courses will be conducted by Deputy Director of the "Centre for the implementation of legal education and rehabilitation programmes” SNCO Gayane Hovakimyan, legal experts Arpi Sargsyan and Aram Darbinyan, psychologist-expert Anahit Khachatryan.
It is worth noting that the project is being implemented through funding provided by the United Nations Children's Fund in Armenia (UNICEF).