Արտակ Զեյնալյանն այցելել է «Երևան-Կենտրոն» քրեակատարողական հիմնարկ
ՀՀ արդարադատության նախարարի պաշտոնակատար Արտակ Զեյնալյանն այսօր այցելել է «Երևան-Կենտրոն» քրեակատարողական հիմնարկ:
Փոխնախարար Սուրեն Քրմոյանի և Քրեակատարողական ծառայության պետ Արտյոմ Մխոյանի ուղեկցությամբ նախարարի պաշտոնակատար Զեյնալյանը շրջել է  հիմնարկում, ՔԿՀ ծառայողների աշխատասենյակներում, բուժկետում, գրադարանում, խոհանոցում, զբոսահրապարակում և նկուղային հարկում:
Շրջայցի ընթացքում նախարարի պաշտոնակատարը հանձնարարականներ է տվել «Երևան-Կենտրոն» ՔԿՀ-ի խնդիրների լուծման ու պահման պայմանների բարելաման վերաբերյալ:

Today, Acting Minister of Justice of the Republic of Armenia Artak Zeynalyan visited "Yerevan-Kentron" Penitentiary Institution.
Accompanied by Deputy Minister Suren Krmoyan and Head of the Penitentiary Service Artyom Mkhoyan, Acting Minister Zeynalyan toured the institution, the offices of the officers of the penitentiary institution, the medical unit, library, kitchen, walkway and the ground floor.
During the tour, the Acting Minister gave instructions to resolve the issues of the “Yerevan-Kentron” Penitentiary Institution and improve the confinement conditions.