Արդարադատության նախարարությունը գործարկել է էլեկտրոնային կառավարման նոր գործիք՝ www.e-rights.am հարթակը
01/04/2020
Մարդու իրավունքների պաշտպանության ոլորտում Կառավարության գործունեության թափանցիկության ու հաշվետվողականության ապահովման նպատակով ՀՀ արդարադատության նախարարությունը ԵՄ-ի կողմից ֆինանսավորվող և ՄԱԿ-ի Զարգացման ծրագրի, ՄԱԿ-ի Բնակչության հիմնադրամի և ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի կողմից իրականացվող «Մարդու իրավունքների խթանում և պաշտպանություն» ծրագրի աջակցությամբ մշակել է http://e-rights.am/ հարթակը։
Հարթակը հնարավորություն է ընձեռում․
-       առցանց ծանոթանալ Մարդու իրավունքների պաշտպանության ազգային ռազմավարությանը և դրանից բխող Գործողությունների ծրագրին,
-       միջոցառումների իրականացման ընթացքին,
-       հրապարակել պետական մարմինների կողմից ներկայացված հաշվետվությունները,
-       ներկայացնել մեկնաբանություններ միջոցառումների վերաբերյալ:
Եղե՛ք իրազեկ և մասնակցե՛ք մարդու իրավունքների պաշտպանության ոլորտում ՀՀ կառավարության կողմից իրականացվող բարեփոխումներին։

Министерство юстиции задействовало новый инструмент электронного управления — платформу www.e-rights.am.
01/04/2020
Для обеспечения прозрачности и подотчетности деятельности Правительства в сфере защиты прав человека Министерство юстиции Республики Армения при содействии финансируемой ЕС программы развития ООН, Фонда населения ООН и осуществляемой ЮНИСЕФ программы "Стимулирование и защита прав человека" разработало новую платформу: http://e-rights.am/.
Платформа предоставляет возможность:
-       ознакомляться онлайн с национальной стратегией защиты прав человека и исходящей из нее программой действий,
-       ознакомляться с ходом осуществления мероприятий,
-       публиковать отчеты, представленные государственными органами,
-       представлять комментарии относительно мероприятий.
Будьте информированы и участвуйте в реформах, осуществляемых Правительством Республики Армения в сфере защиты прав человека.