ՀՀ արդարադատության նորանշանակ նախարարը հանդիպել է Նախարարության աշխատակիցներին
Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նորանշանակ նախարար Արտակ Զեյնալյանն ու արդարադատության նախկին նախարար Դավիթ Հարությունյանն այսօր հանդիպել են ՀՀ ԱՆ աշխատակազմի ներկայացուցիչներին:
Դավիթ Հարությունյանը բարձր է գնահատել Արտակ Զեյնալյանի պրոֆեսիոնալիզմն ու վստահեցրել, որ սատարելու է նախարարի կողմից իրականացվելիք ծրագրերը: Դավիթ Հարությունյանը նշել է, որ Նախարարության ներկայիս թիմը կատարել է ծավալուն աշխատանք, իսկ մեկնարկած ծրագրերից շատերն ընթացքում են: «Վստահ եմ, որ նախարարն այն հաջողությամբ կշարունակի, նաև վստահ եմ, որ նոր խնդիրներ ու հարցադրումներ են լինելու»,- ասել է Դավիթ Հարությունյանն ու նախարարին և աշխատակազմին հաջողություն մաղթել սպասվելիք գերլարված աշխատանքում՝ ընդգծելով, որ Նախարարության հաջողությունը լինելու է նաև իր հաջողությունը:
Նախարար Զեյնալյանը ողջունել է Արդարադատության նախարարության աշխատակազմին և նշել, որ Հայաստանում տեղի են ունեցել փոփոխություններ, որոնցից պետք է քաղել առավելագույնը և թույլ չտալ կորուստներ: «Հայաստանի վարկանիշը մեր աշխատանքով ու ջանասիրությամբ բարձրացնելու  լայն հնարավորություն է տրված այս պահին»,- ասել է նորանշանակ նախարարն ու բոլորին հաջողություն ցանկացել:

Новоназначенный Министр юстиции Республики Армения встретился с сотрудниками Министерства
Сегодня новоназначенный Министр юстиции Республики Армения Артак Зейналян и Экс-министр юстиции Давид Арутюнян встретились с представителями аппарата Министерства юстиции Республики Армения.
Давид Арутюнян высоко оценил профессионализм Артака Зейналяна и заверил, что будет поддерживать осуществляемые Министром программы. Давид Арутюнян отметил, что сегодняшняя команда Министерства выполнила объемную работу, а множество начатых программ находится в процессе. "Уверен, что Министр с успехом продолжит их, а также уверен, что будут новые задачи и вопросы", — отметил Давид Арутюнян и пожелал Министру и аппарату удачи в предстоящей крайне напряженной работе, подчеркнув, что удача Министерства будет также и его удачей.
Министр Зейналян поприветствовал аппарат Министерства юстиции и отметил, что в Армении произошли изменения, из которых необходимо извлечь максимум и не допустить потерь. "На данный момент предоставлена широкая возможность нашей работой и усердием повысить рейтинг Армении", — сказал новоназначенный Министр и пожелал всем удачи.