ՀՀ արդարադատության նորանշանակ նախարարը հանդիպել է Նախարարության աշխատակիցներին
Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նորանշանակ նախարար Արտակ Զեյնալյանն ու արդարադատության նախկին նախարար Դավիթ Հարությունյանն այսօր հանդիպել են ՀՀ ԱՆ աշխատակազմի ներկայացուցիչներին:
Դավիթ Հարությունյանը բարձր է գնահատել Արտակ Զեյնալյանի պրոֆեսիոնալիզմն ու վստահեցրել, որ սատարելու է նախարարի կողմից իրականացվելիք ծրագրերը: Դավիթ Հարությունյանը նշել է, որ Նախարարության ներկայիս թիմը կատարել է ծավալուն աշխատանք, իսկ մեկնարկած ծրագրերից շատերն ընթացքում են: «Վստահ եմ, որ նախարարն այն հաջողությամբ կշարունակի, նաև վստահ եմ, որ նոր խնդիրներ ու հարցադրումներ են լինելու»,- ասել է Դավիթ Հարությունյանն ու նախարարին և աշխատակազմին հաջողություն մաղթել սպասվելիք գերլարված աշխատանքում՝ ընդգծելով, որ Նախարարության հաջողությունը լինելու է նաև իր հաջողությունը:
Նախարար Զեյնալյանը ողջունել է Արդարադատության նախարարության աշխատակազմին և նշել, որ Հայաստանում տեղի են ունեցել փոփոխություններ, որոնցից պետք է քաղել առավելագույնը և թույլ չտալ կորուստներ: «Հայաստանի վարկանիշը մեր աշխատանքով ու ջանասիրությամբ բարձրացնելու  լայն հնարավորություն է տրված այս պահին»,- ասել է նորանշանակ նախարարն ու բոլորին հաջողություն ցանկացել:

Newly appointed Minister of Justice of the Republic of Armenia meets employees of Ministry
Today, newly appointed Minister of Justice of the Republic of Armenia Artak Zeynalyan and former Minister of Justice Davit Harutyunyan met with representatives of the staff of the Ministry of Justice of the Republic of Armenia.
Davit Harutyunyan highly appreciated the professionalism of Artak Zeynalyan and assured that he would support the projects to be implemented by the Minister. Davit Harutyunyan noted that the current team of the Ministry has done extensive work and that most of the launched projects are in progress. "I am certain that the Minister will successfully continue the projects, and I am also certain that there will be new problems and questions," Davit Harutyunyan said and wished the Minister and the staff success in their future strenuous work, emphasising that the success of the Ministry will also be his own.
Minister Zeynalyan greeted the staff of the Ministry of Justice and noted that changes have taken place in Armenia and that we must maximally take advantage of them and that losses must not be allowed. "Currently, we have the opportunity to increase Armenia's reputation with our work and diligence," the newly appointed Minister said and wished everyone success.