Տիգրան Խաչիկյանն ընդունել է Քրեակատարողական հիմնարկներում հասարակական վերահսկողություն իրականացնող դիտորդական խմբի անդամներին
13/05/2019
Արդարադատության նախարարի տեղակալ Տիգրան Խաչիկյանն այսօր ընդունել է Քրեակատարողական հիմնարկներում և մարմիններում հասարակական վերահսկողություն իրականացնող դիտորդական խմբի անդամներին:
Տիգրան Խաչիկյանը, ողջունելով Խմբի անդամներին, վերահաստատել է Նախարարության՝ նախկինում ձևավորված արդյունավետ համագործակցության շարունակականությունն ապահովելու և խորացնելու պատրաստակամությունը:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել այնպիսի հարցերի, ինչպիսիք են՝ քրեակատարողական հիմնարկների վարչակազմերի գործողությունների և անգործության դատական բողոքարկման օրենսդրական մեխանիզմների ներդրումը, որակյալ բուժծառայության մատուցումը, ինչպես նաև քրեական միջավայրի ստեղծման քրեականացմանն առնչվող օրենսդրական նախագիծն ու մի շարք այլ հարցեր:
Փոխնախարարը հավաստիացրել է Խմբի անդամներին, որ քրեակատարողական ոլորտում իրականացվող քաղաքականության շրջանակում Նախարարության կողմից բովանդակային քննարկման կարժանանան Խմբի ներկայացրած բոլոր առաջարկներն ու դիտարկումները:
Ամփոփելով հանդիպումը՝ Տիգրան Խաչիկյանը վերահաստատել է որոշակի պարբերականությամբ Խմբի անդամների հետ հանդիպելու իր պատրաստակամությունը՝ քրեակատարողական համակարգի խնդիրներին կառուցողական երկխոսության դաշտում համատեղ լուծումներ գտնելու նպատակով:

Тигран Хачикян принял членов наблюдательной группы, осуществляющих общественный контроль в Уголовно-исполнительных учреждениях
13/05/2019
Сегодня заместитель Министра юстиции Тигран Хачикян принял членов наблюдательной группы, осуществляющих общественный контроль в Уголовно-исполнительных учреждениях и органах.
Поприветствовав членов Группы, Тигран Хачикян повторно подтвердил готовность Министерства к обеспечению и углублению продолжительности сформированного в прошлом эффективного сотрудничества.
В ходе встречи были затронуты такие вопросы, каковыми являются внедрение законодательных механизмов судебного обжалования действий и бездействия администраций уголовно-исполнительных учреждений, предоставление качественных медицинских услуг, а также законодательный проект, касающийся криминализации создания уголовной среды, и ряд других вопросов.
Замминистра заверил членов Группы, что в рамках осуществляемой в уголовно-исполнительной сфере политики Министерство содержательно обсудит все предложения и замечания, представленные Группой.
Завершая встречу, Тигран Хачикян подтвердил готовность к встречам с членами Группы с определенной периодичностью для нахождения совместных решений проблем уголовно-исполнительной системы в поле конструктивного диалога.