Սնանկության գործով կառավարիչների հետ քննարկվել են Արդարադատության նախարարի հրամանների կիրարկմանն առնչվող մի շարք հարցեր
26/05/2020
Արդարադատության նախարարությունում մայիսի 26-ին տեղի է ունեցել առցանց քննարկում «Սնանկության մասին» օրենքից բխող Արդարադատության նախարարի հրամանների կիրարկման վերաբերյալ:
Սնանկության գործով շուրջ 3 տասնյակ կառավարիչների մասնակցությամբ քննարկումը, որը կազմակերպվել էր Արդարադատության նախարարության «Օրենսդրության զարգացման և իրավական հետազոտությունների կենտրոն» հիմնադրամի կողմից, վարում էին հիմնադրամի տնօրեն Տիգրան Դադունցը, իրավաբանական գիտությունների թեկնածու, Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի անդամ Տիգրան Մարկոսյանը և հիմնադրամի փորձագետները:
Առցանց քննարկմանը ներկայացվել են 2020 թվականի ընթացքում սնանկության գործով կառավարիչների վերապատրաստումներ անցկացնելու, պարտապանին պատկանող գույքը հրապարակային սակարկություններով վաճառելու, կառավարիչների կողմից տարեկան հաշվետվությունների ներկայացման կարգը և այլ հարցեր:
Հարցուպատասխանի փուլում սնանկության գործով կառավարիչների բարձրաձայնած հարցերը հիմնականում վերաբերել են սնանկության կառավարիչների թեկնածուների ընտրության համար ներդրված նոր համակարգին, աճուրդի անցկացման կարգին, կառավարիչներին հաշվառելու և հաշվառումից հանելու կարգին և այլն:

A number of issues related to implementation of the orders of the Minister of Justice discussed with bankruptcy managers
26/05/2020
On 26 May, an online discussion on execution of the orders of the Minister of Justice arising from the Law “On bankruptcy” was held by the Ministry of Justice.
The discussion, was organised by the “Centre for Legislation Development and Legal Research”, held with the participation of about 3 dozens of bankruptcy managers and moderated by Director of the Foundation Tigran Dadunts, Candidate of Law, Member of the State Commission for the Protection of Economic Competition Tigran Markosyan and the experts of the Foundation.
The procedure for conducting trainings for bankruptcy managers during 2020, selling the property belonging to the debtor through public bargains and submitting annual reports by the managers and other issues were presented during the online discussion.
The questions raised by the bankruptcy managers during the question-and-answer session were mainly related to the new system introduced for the selection of bankruptcy managers, the procedure for holding auctions, the procedure for registering managers and removing them from registration, etc.